Agencja Interaktywna czy Freelancer

Zanim przejdziesz do lektury, zobacz jak działamy
Przejdź na stronę

Czas czytania: 4 minuty

Spis treści

  1. Agencja Interaktywna czy Freelancer – Kogo Wybrać do Realizacji Projektu Strony Www.
  2. Co oferuje profesjonalna agencja interaktywna?
  3. Jak wygląda projektowanie stron przez freelancera?
  4. Kogo zatem wybrać – agencję interaktywną czy freelancera?

Agencja Interaktywna czy Freelancer – Kogo Wybrać do Realizacji Projektu Strony Www.

Decyzja o stworzeniu i zaprojektowania strony internetowej to niezwykle ważna i przełomowa chwila. Nie zawsze jednak droga to powstania własnej strony internetowej jest łatwa, a bywa, że cały proces wiąże się z koniecznością podejmowania kolejnych decyzji i przedsięwzięć. Rozpoczynając projekt strony internetowej, należy rozważyć zatrudnienie profesjonalnej osoby lub grupy specjalistów, którzy zajmują się tym na co dzień. W grę wchodzi tutaj agencja interaktywna lub freelancer. Czy któreś rozwiązanie jest lepsze? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, gdyż oba warianty mają swoje wady oraz zalety. W poniższym artykule skupimy się więc na wszystkich różnicach, a także właściwościach obydwu rozwiązań. Dzięki temu można dokładnie zapoznać się ze szczegółami i warunkami określonej formy współpracy.

Co oferuje profesjonalna agencja interaktywna?

agencja interaktywna czy freelancer

Wybierając agencję interaktywną można w zasadzie zawsze mieć pewność, iż projekt strony spełni wszystkie nasze oczekiwania i wymogi. W takich agencjach zatrudnieni są zazwyczaj najlepsi eksperci i profesjonaliści w swojej dziedzinie. A to sprawia, że ich praca daje efekty na znacznie wyższym, ponadprzeciętnym poziomie. Nierzadko spotkać można się z sytuacją, iż w obrębie projektu jednej strony internetowej zajęcie znajduje aż kilku specjalistów. Dzieje się tak, dlatego że agencje interaktywne stawiają na najwyższą jakość i poziom. Stąd ich właściciele, dbając o konkurencyjność i jakość na rynku, starają się dobierać najlepszych specjalistów w zakresie konkretnych kompetencji. W efekcie oferta agencji zawiera kompleksową obsługę. Projekt strony www jest zatem wyzwaniem, którego podejmuje się wiele pracowników. Każdy z nich ma określone zadanie i cel. Dzięki takiej współpracy możliwe jest osiągnięcie najlepszych efektów.

Dodatkowo rzetelna agencja interaktywna oferuje:

  • pełną obsługę techniczną,

  • stały kontakt z klientem,

  • indywidualne podejście do każdego projektu i zlecenia,

  • obsługę projektu we wszystkich sferach,

  • wysoką jakość.

Podstawą działania agencji interaktywnych jest bez wątpienia praca zespołowa. Podział obowiązków, skupienie uwagi na określonych aspektach, a także wzajemne uzupełnianie sił – to wszystko sprawia, że projektowane przez agencje strony internetowe wyróżniają się wysoką jakością i standardem. Funkcjonowanie pracowników agencji skupia się przede wszystkim na konkretnym podziale obowiązków. Dla przykładu podczas projektowania stron www za programowanie odpowiadać będzie wykwalifikowany programista natomiast za obróbkę graficzną – grafik. Taki podział zadań umożliwia skupienie się pracowników na konkretnym celu. A to daje zadowalające efekty.

Przeczytaj również : Agencja interaktywna – czym się zajmuje?

Jak wygląda projektowanie stron przez freelancera?

Skoro wiadomo już, jak wygląda praca wykonywania na co dzień przez pracowników agencji interaktywnych to teraz czas skupić się na pracy freelancerów. Kim w ogóle jest freelancer? Jest to osoba, która wykonuje tak zwany wolny zawód. W praktyce oznacza to, że podejmuje się ona zleceń od klientów i nawiązuje współpracę na podstawie umowy o dzieło, czy też umowy zlecenie. Wielu freelancerów zajmuje się właśnie projektowaniem stron internetowych i to z całkiem niezłym efektem. Zlecając freelancerowi wykonanie projektu strony www, można zyskać wiele, ale czasem i stracić. Głównie czas i pieniądze. Wynika to z tego, iż niektórzy freelancerzy nie wywiązują się z umowy, urywają kontakt z klientem, a także nie spełniają oczekiwań klientów. Powodem tego są często ograniczone moce przerobowe.

Przy współpracy z freelancerem najczęściej nie dochodzi bowiem do kontaktu bezpośredniego z klientem. Freelancer zwykle nie dysponuje przestrzenią na spotkania jak np. własnym biurem, co raczej wymusza uzgodnienia zdalne. Dlatego określenie wszystkich wymagań czy też zyskanie zaufania jest dość trudne. Nie zawsze jednak jest tak źle, gdyż oczywiście na rynku istnieje wielu freelancerów, którzy doskonale wykonują swoje obowiązki. Stąd też ważne jest, by dokładnie przyjrzeć się ofercie danej osoby, a także poszukać na jej temat opinii w internecie. Podczas współpracy z freelancerem można liczyć na dużą swobodę, a także świeże pomysły. Tacy projektanci często podrzucają ciekawe inspiracje, jednak warto zawsze mieć przygotowaną własną wizję strony internetowej.

Ograniczeniem współpracy z freelancerem jest zapewne wszechstronność jego możliwości technicznych. Biorąc pod uwagę iż nie ma człowieka od wszystkiego – trudno od freelancera oczekiwać strony www, sklepu lub portalu wszechstronnego i profesjonalnego w każdej sferze czy to graficznej czy programistycznej. Zwykle bywa bowiem tak, że dobry grafik nie będzie dobrym programistą i na odwrót. Chociaż bywają wyjątki i zdarzają się wszechstronni freelancerzy to jednak statystyki pokazują iż gorzej radzą sobie z bardziej zaawansowanymi technicznie stronami www. Te w efekcie na konkretnym etapie czy to graficznym czy programistycznym nie prezentują równomiernego poziomu. Stąd nie ma co spodziewać się jakości na poziomie agencji gdzie na projekcie pracuje kilku specjalistów kumulujących swoje kompetencje. Rekompensatą współpracy z freelancerem jest budżet, bowiem freelancer ze względu na mniejsze koszty pracy własnej i fakt, że wykonuje projekt sam będzie po prostu tańszy od agencji.

Kogo zatem wybrać – agencję interaktywną czy freelancera?

Oba wyżej przedstawione rozwiązania mają swoje mocne i słabe strony. Stąd też wybór nie zawsze jest oczywisty. Warto jednak skupić się na pewnych aspektach, które pozwolą dostosować wybór do własnych potrzeb i oczekiwań.

Przede wszystkim należy określić:

  • budżet,

  • cel,

  • wymagania,

  • oczekiwania

  • dalszy rozwój

Z jednej strony można kierować się niższym kosztem przy wyborze freelancera ale za to w myśl „coś za coś” nieodebrane telefony po realizacji usługi czy brak wszechstronnego podejścia do projektu jak również ograniczone możliwości wsparcia powdrożeniowego powinny stanowić uzasadnienie to głębszego zastanowienia się.

Z drugiej strony agencje interaktywne, których koszty realizacji są zwykle wyższe (czasami kilkukrotnie) dają większą pewność udanej realizacji, płynnego kontaktu i po prostu spokoju, jak również większe możliwości dalszego rozwoju projektu.

Oczywiście nie generalizujemy, ponieważ są odstępstwa od normy jak dobry i rzetelny freelancer czy agencje, składające się z początkujących amatorów, których poziom prac bywa niższy niż przeciętnego freelancera z branży. Jakkolwiek  statystycznie wraz z większym zaangażowaniem wykonawcy w projekt idzie większy budżet i większe możliwości.

Zatem jeśli projekt nie wymaga dalszego wsparcia czy też jakości, opiera się bardziej o minimalistyczny, statyczny projekt np strony wizytówki – freelancer będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ nie ma sensu płacić kilkukrotnie więcej za rozwiązanie, które nie będzie rozwijane i nie musi się wyróżniać na rynku.

Jeśli natomiast poszukiwana jest stała współpraca, możliwości rozwoju projektu oraz wszechstronniejsze doradztwo jak również konieczność skorzystania z wielu różnych kompetencji np. grafika, programisty itp. wówczas uzasadnionym jest zapłacić więcej i powierzyć prace agencji interaktywnej.

Na co dzień zarządzający w agencji interaktywnej od projektów i gaszenia pożarów. W dodatku certyfikowany trener biznesu oraz coach koaktywny, któremu zdarza się "przekołczować" kogoś od czasu do czasu, tudzież przeszkolić z tego i owego:) Po godzinach głowa rodziny, pasjonat fitness, kolarstwa, mtb i aktywnych wypadów z rodziną.
Vlog