Portale
WWW


Tworzone na miarę
Twoich potrzeb i celów

Tworzenie portali www

Masz pomysł na biznes lub koncept, którego nie da się “streścić” w formie prostej strony www? A może chciałbyś otworzyć serwis internetowy, na którym mógłbyś zarabiać? Jeśli tak, wówczas własny portal internetowy będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Wiemy jak go wykonać aby zarabiał.

Portal internetowy to projekt, który wymaga zaawansowanego procesu planowania już na etapie przedprojektowym. Portale charakteryzują się znacznie większą liczbą funkcjonalności aniżeli przeciętna strona www oraz wyższym poziomem zaawansowania technicznego. Dlatego mając to na uwadze, do projektowania portali podchodzimy ze szczególną starannością już na etapie przygotowawczym, dbając o stworzenie dokładnej specyfikacji projektowej na podstawie kontaktu z klientem.
Dzięki temu portale www, które projektujemy i wdrażamy charakteryzują się oryginalnym oraz profesjonalnym designem jak również optymalną funkcjonalnością oraz przemyślaną strukturą.

Etapy projektowania

Konsultacje

Etap, w którym ustalamy z Państwem wymagania i oczekiwania co do projektu. Do Państwa oczekiwań dodajemy własne pomysły, wyciągamy wspólne wnioski oraz przemyślenia.Te następnie kompilujemy w specyfikację , na podstawie której przechodzimy do procesu realizacji koncepcji graficznej.

Projekt graficzny

To etap, w którym projektujemy układy i wygląd strony internetowej w oparciu o specyfikację. Na tym etapie zależy nam aby pokazać klientowi jak będzie wyglądała wizualne strona po zakończeniu. Projekty graficzne przedstawiamy w postaci statycznych grafik, wraz ze szczegółowym opisem działania każdego elementu.

Wdrożenie strony

Na podstawie zaakceptowanego projektu strony www z poprzedniego etapu lub naniesieniu ewentualnych uwag projektowych, przystępujemy do etapu finalnego, tj. kodowania i wdrażania strony internetowej. Wdrożony serwis posiada wszystkie funkcjonalności, efekty, animacje oraz oprogramowanie webowe, stając się tym samym kompletną i w pełni funkcjonalną stroną www do publikacji w sieci.

Portal informacyjny czy komercyjny
dobrze zaprojektowany przynosi zysk

Dla kogo portal www?
Dla osób, które potrzebują

 • zbudować serwis informacyjny, tematyczny lub spełniający konkretne zadanie np. portal randkowy, portal branżowy, portal urzędniczy
 • rozreklamować swoją działalność poprzez miejsca reklamowe na portalu
 • dzielić się wiedzą i budować rosnące grono stałych użytkowników portalu
 • zarabiać na miejscach reklamowych

Co daje portal internetowy

 • możliwość budowania stałego grona czytelników i użytkowników (potencjalnych klientów)
 • okazje do skutecznej, nieinwazyjnej reklamy własnej działalności poprzez miejsca reklamowe
 • skuteczne budowanie listy mailowej
 • zarabianie na miejscach reklamowych
 • budowanie wizerunku firmy za pomocą wartościowych treści

Cechy skutecznego portalu internetowego

 • odpowiednia struktura i prostota nawigacji
 • łatwy oraz intuicyjny system zarządzania treścią
 • dostęp do aktualności, archiwum i możliwość kategoryzowania treści na portalu
 • narzędzia do pozyskiwania czytelników i potencjalnych klientów jak np: newsletter, integracja z portalami  społecznościowymi, formularze zapisu
 • spoty reklamowe (miejsca na reklamy tekstowe, graficzne, video dla potencjalnych reklamodawców)

Co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem prac nad
portalem internetowym

Portale internetowe to jedne z najbardziej zaawansowanych wdrożeniowo przedsięwzięć, w kategorii projektów www, dlatego należy dobrze przygotować się do wyceny portalu. Rozbieżności cenowe w portalach potrafią być ogromne w zależności od zaawansowania funkcjonalności. To właśnie mechanika i sposób działania elementów portalu, które często można wykonać na różne sposoby wpływa na budżet zwykle bardziej aniżeli efekty wizualne, które na portalach internetowych raczej stosuje się w umiarkowanych ilościach. Dlatego tworząc portal www z wykonawcą istotnym jest zaplanowanie koncepcji poszczególnych elementów.

Przygotowanie koncepcji

Portal zanim powstanie powinien posiadać jakiś zamysł koncepcyjny. W zależności od tego na jakim etapie planowania Państwo są, warto posiadać ogólny zarys koncepcji portalu tj. co ma robić, jaką funkcję spełniać oraz wypisać sobie w postaci listy działanie każdej z funkcjonalności. Im więcej informacji otrzyma wykonawca odnośnie sposobu działania portalu tym kosztorys będzie dokładniejszy a projekt często tańszy. Mając przygotowaną taką koncepcję jako wykonawca możemy doprecyzować sposób działania technicznego poszczególnych elementów, wypracowując tym samym funkcjonalności.

Ustalenie grupy docelowej

W zależności od tego, do kogo będzie kierowany portal, zarówno sposób prezentacji treści jak również funkcjonalności będą odmienne pod względem merytorycznym i technicznym. Np. jeśli odbiorcą portalu mają być osoby starsze, musi on być intuicyjny w obsłudze i pozbawiony elementów rozpraszających uwagę. Jeśli portal kierowany jest z kolei np. do branży technicznej, czy też informatycznej, wówczas można sobie pozwolić na pewną ekstrawagancję, dodając więcej elementów wizualnych na portalu, odbieranych pozytywnie w tej branży.

Cele marketingowe

Należy się zastanowić w jaki sposób portal ma na siebie zarabiać. Zgadujemy, że nikt nie wydaje kilku-kilkunastu tys. zł na portal hobbystyczny. Cykl życia portalu jest długi od startu przez zdobywanie czytelników, użytkowników po wzrost popularności i w efekcie monetyzację. Ta może odbywać się w różnej formie od artykułów sponsorowanych, po miejsca reklamowe, tudzież kampanie mailingowe. Należy przemyśleć jakie treści i w jaki sposób będą podawane aby zachęcić użytkowników do ich czytania.  Tylko wartościowe treści przyciągają użytkowników i reklamodawców.

Realizacje portali internetowych

tworzenie portalu www
Portal sluchnaplus.pl

Funkcjonalności portalu internetowego:

 • projekt portalu www Serwis zbudowany na projektowanym od podstaw szablonie graficznym.
 • cms Portal posiada system zarządzania treścią.
 • pozycjonowanie portali Portal jest zoptymalizowany pod wyszukiwarki.
 • komunikacja na portalu Na portalu zaprogramowaliśmy system komunikacji pacjentów ze specjalistami.

Stworzyliśmy portal www, którego celem było kojarzenie osób z niedosłuchem z dostawcami nowoczesnych aparatów słuchowych. Portal zbudowany jest z części funkcjonalnej, gdzie pacjenci mogą zarejestrować się na darmowe badanie słuchu do poszczególnych placówek  oraz części merytorycznej, która dostarcza wartościowej i darmowej wiedzy na temat niedosłuchu i rozwiązań jakie pojawiły się w branży.

portal zgloszeniowy
Portal kanalzgloszeniowy.pl

Funkcjonalności portalu internetowego:

 • projekt portalu www Portal zbudowaliśmy na oryginalnym projekcie graficznym.
 • cms Portal posiada system cms do zarządzania treścią.
 • pozycjonowanie portali Portal został zoptymalizowany pod wyszukiwarki i przygotowany do pozycjonowania.
 • zgloszenia Na portalu zaproigramowaliśmy system do prowadzanie zgłoszeń między sygnalistą a administratorem firmy.

Portal internetowy stworzony dla Centrum Audytów Bezpieczeństwa. Ideą portalu jest obsługa zgłoszeń sygnalistów, zgłaszających uwagi w funkcjonowaniu podmiotów gospodarczych. W związku z tym zaprogramowaliśmy system zgłoszeń oparty o tickety, gdzie administrator firmy może odbierać zgłoszenia od wybranego sygnalisty na temat jej działania i reagować na zgłoszenia. Portal zapewnia pełną anonimowość sygnalistów jak i administratorów firm.

Ciekawe artykuły na temat portali internetowych

Wiele osób często poszukując wykonawcy serwisu internetowego myli pojęcia pomiędzy stroną www a portalem internetowym. Często do wyszukiwania usługodawcy dla...
Budowa strony www jest czynnością, która może być wykonana na wiele sposobów mniej lub bardziej efektownie w zależności od technologii...
Zakładanie stron www Czyli jak i czy robić stronę www samemu bez wiedzy webmasterskiej? Czy zrobienie strony internetowej samodzielnie bez...
wycena

Czym jesteś zainteresowany? X

(możesz wybrać więcej niż jedną opcję)

Wybierz