Portal Www a Strona Internetowa

Zanim przejdziesz do lektury, zobacz jak działamy
Przejdź na stronę

Czas czytania: 2 minuty

Spis treści

 1. Podstawowy błąd usługobiorców
 2. Portal internetowy
  1. Portale merytoryczne
  2. Portale zadaniowe
 3. Strony Internetowe

Podstawowy błąd usługobiorców

Wiele osób często poszukując wykonawcy serwisu internetowego myli pojęcia pomiędzy stroną www a portalem internetowym. Często do wyszukiwania usługodawcy dla jednego, wpisuje wyszukania związane z drugim.

Są natomiast zasadnicze różnice pomiędzy portalem internetowym a stroną www, pomimo iż wiele aspektów zarówno w jednym jak i drugim projekcie może być wspólnych.

Portal internetowy

Konstrukcyjnie składa się z mechanizmów podobnych do strony www, jakkolwiek portale internetowe to zwykle rozbudowane serwisy internetowe, które można podzielić na dwa typy:

1. Portale merytoryczne

Celem takich portali jest prezentowanie wartościowych treści, zagadnień, poradników z branży aniżeli reklamowanie usług firmy w pierwszej kolejności. To samo tyczy się to celów marketingowych. Portale zwykle dostarczają treści, dzięki którym budują grono czytelników. To w efekcie przyciąga reklamodawców, którzy zamawiają reklamy płatne na portalu, z których portal zarabia

2. Portale zadaniowe

To projekty portali, które służą do określonych celów i spełniania zadań, mających angażować zarówno administrację portalu jak i użytkowników. Są to portale oparte o interakcję użytkowników z administratorami.

Do takich portali np. możemy zaliczyć

 • portale aukcyjne
 • portale zleceniowe,
 • b2b komunikacyjne

Strony Internetowe

portal www czy strona internetowa
Służą w większości przypadków do prezentacji oferty firmy. Są te strony hobbystyczne do prezentowania portfolio tudzież blogi, które dostarczają treści, jakkolwiek nie na taką ilość i skalę aby można było je uznać pełnoprawnymi portalami internetowymi.

Mówiąc o pewnych funkcjonalnościach wspólnym między stroną internetową a portalem, mówimy np. o blogach, aktualnościach, które są elementem typowo portalowym a często są integrowane jako dodatek do stron www.

Z kolei idąc na odwrót portale internetowe mają elementy stron www prezentujących usługi firm w postaci np. sekcji z wizytówkami firm z branży, opisującymi ich działalność. Jakkolwiek należy tutaj brać pod uwagę priorytet treściowy, gdzie na portalach będzie to treść, prezentowanie usług natomiast jako dodatek a w stronach www zwykle jest to na odwrót. W efekcie bywają projekty, które np. ze stron www przeradzają się w swoiste portale, ponieważ zawartość merytoryczna i poradnikowa strony zaczyna przerastać i przesłaniać jej część ofertową. Dlatego często granice między portalem internetowym a stroną internetową się zacierają, natomiast elementem rozróżniającym pozostają wyżej wspomniane cele nadrzędne jakie mają spełniać.

Na co dzień zarządzający w agencji interaktywnej od projektów i gaszenia pożarów. W dodatku certyfikowany trener biznesu oraz coach koaktywny, któremu zdarza się "przekołczować" kogoś od czasu do czasu, tudzież przeszkolić z tego i owego:) Po godzinach głowa rodziny, pasjonat fitness, kolarstwa, mtb i aktywnych wypadów z rodziną.

Zostaw swój numer telefonu

Szymon

Opiekun Klienta

Dzień Dobry, jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami to zadzwoń do nas 501 308 974, lub zostaw swój adres e-mail i numer telefonu , a oddzwonię w ciągu 24 godzin aby skonsultować Twoją potrzebę.

  Vlog