Założenie Strony Www

Zanim przejdziesz do lektury, zobacz jak działamy
Przejdź na stronę

Spis treści

  1. Powody zakładania stron internetowych
  2. Jak założyć stronę internetową
  3. Samodzielnie z wykorzystaniem edytorów do robienia stron
  4. Abonamentowo
  5. Zlecając założenie strony wykonawcy

Powody zakładania stron internetowych

założenie strony www
Założenie strony internetowej to jeden z głównych elementów każdej działalności, który jest wyznacznikiem profesjonalizmu firmy.

Dlaczego:

  • założenie strony internetowej wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Zawsze lepiej zaprezentujesz się jeśli potencjalny klient może dowiedzieć się o Tobie więcej z twojej strony internetowej aniżeli miałby szukać wyrywkowo informacji w Internecie na twój temat;
  • założenie strony www może podnieść sprzedaż. Jeśli założysz stronę internetową profesjonalnie i wyposażysz w niezbędne narzędzia, podniesiesz szanse na pozyskanie nowych kontaktów biznesowych;
  • zakładając stronę internetową możesz szybciej i łatwiej informować swoich klientów o nowościach, produktach i aktualizacjach bez odbywania spotkań handlowych

Jak założyć stronę internetową

Założenie strony internetowej może odbywać się na wiele sposobów.

Samodzielnie z wykorzystaniem edytorów do robienia stron

Jeśli masz czas na naukę, eksperymentowanie i ograniczony budżet, możesz próbować sił tworzyć samodzielnie. Czasowo na pewno nie będzie to optymalne rozwiązanie ale budżetowo owszem. Pod względem technologicznym również nie możesz się spodziewać efektów jakie osiągniesz w agencji. Tam zwykle nad stroną pracuje zespół ale też trzeba wydać na projekt i wdrożenie to kilka tys. zł.

Dlatego zakładanie strony www samodzielnie to opcja optymalna jeśli strona internetowa nie stanowi dla Ciebie priorytetu i nie wymagasz jakości. Od po prostu aby jakaś była, prosta i bez fajerwerków,  wówczas znajdziesz sporo rozwiązań w sieci do samodzielnej budowy.

Abonamentowo

Założenie strony www na abonamencie to kolejne rozwiązanie dla oszczędnych. Wiele firm w tym także hostingowych oferuje pakiety prostych stron firmowych w abonamencie, który płacisz miesięcznie. Więc tak naprawdę nie kupujesz strony internetowej a płacisz za jej dzierżawę. Dopóki płacisz to jej używasz, w przeciwnym wypadku dostęp do niej masz odcięty. Technologia i możliwości takiej strony zależy od dostawcy. Jedni udostępniają narzędzia do samodzielnego zbudowania strony, drudzy samodzielnie tworzą stronę na podstawie wytycznych. Minusem takich rozwiązań jest to, że są one tworzone pod masówkę, czyli nie możesz się spodziewać, że w abonamencie dostaniesz zaawansowany serwis internetowy oparty o niestandardowe mechanizmy jakich potrzebujesz a raczej prostą minimalną stronę z ograniczonymi funkcjonalnościami. Natomiast dopłata za ekstra funkcjonalności często finansowo przewyższa kwotę jakąś byś zapłacił w agencji.

Zakładanie stron abonamentowo jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają ograniczony budżet, umiarkowane wymagania do projektu. Kluczowym czynnikiem natomiast jest możliwość płatności ratalnej aniżeli pozbywanie się jednorazowo znacznego budżetu na projekt.

Zlecając założenie strony wykonawcy

I mówimy tutaj o profesjonalnych wykonawcach, którzy mają doświadczenie i portfolio w zakładaniu stron www, pomijamy tych, którzy dopiero zaczynają. Zlecanie im założenia strony internetowej może skończyć się źle dla kieszeni i jakości.

Jest to opcja, którą warto rozważyć, jeśli traktujesz stronę www jako narzędzie do komunikacji z klientem i sprzedaży. Wówczas zdajesz sobie sprawę, że każda oszczędność na projekcie graficznym czy technologii może odbić się na skuteczności takiej strony www. A tam gdzie nie ma kompromisu nad jakością i funkcjonalnością strony,  musi pracować nad nią zespół,  zwłaszcza jeśli strona ma spełniać funkcje marketingowe. Minusem rozwiązania, polegającego na zlecaniu strony www jest pewne ryzyko, bo musisz trafić na dobrych wykonawców. Możesz to sprawdzić badając opinie o firmie,  przeglądając portfolio czy na drodze bezpośredniego kontaktu z wykonawcą. Zależność zwykle jest prosta, im bogatsze portfolio wykonawcy, im dłużej funkcjonuje na rynku tym stawka będzie wyższa ale za to przełoży się na jakość projektu. Kolejny minus to fakt, że ceny agencji, firm projektujących strony są zapewne wyższe aniżeli rozwiązań abonamentowych czy tworzenia z wykorzystanie edytorów. Atutem jest to, że doświadczony wykonawca, tudzież firma będzie w stanie na pewno wykonać projekt bardziej zaawansowany graficznie jak i funkcjonalnie.

Stąd założenie strony www zlecają głównie firmy, które działają na konkurencyjnym rynku, muszą wizerunkowo się wyróżniać. Są to firmy, które też niemal w 100% opierają sprzedaż na stronie internetowej.

Specjalista ds. Marketingu
E-marketing to moja pasja. Codziennie doskonalę swoje umiejętności łącząc pracę z moimi zainteresowaniami. Z chęcią i zaangażowaniem zgłębiam wiedzę na temat stron www, e-commerce oraz marketingu internetowego, którą potem dzielę się publikując wpisy oraz artykuły. W wolnych chwilach lubię odwiedzać nowe miejsca, podróżować oraz uprawiać jogging.