Redesign, aktualizacja strony internetowej

Aktualizacja stron www
Redesign strony www polega na wprowadzeniu zmian w wyglądzie lub konstrukcji strony internetowej, które mają dostosować ją do obecnych standardów i oczekiwań klientów. Ten zabieg wykonuje się co kilka lat, bo mniej więcej z taką częstotliwością w przestrzeni Internetu zachodzą zmiany, mogące mieć wpływ, chociażby na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Modernizację warto rozpocząć od dogłębnej i szczegółowej analizy wszystkich jej elementów. Aktualizacja strony www to nie tylko odświeżenie wyglądu ale niekiedy całej mechaniki oraz infrastruktury z jakiej strona korzystała.

Przyczyny dotyczące odświeżenia, aktualizacji, tudzież przebudowy strony zawsze determinują, jak obszerny będzie zakres pracy oraz jakie działania należy przy tym podjąć. Zwykle 90% zawracających się do nas Klientów potrzebuje gruntownej zmiany strony internetowej, wiąże się to z całkowitą zmianą kodu i prezentacji strony internetowej. Przyczyną tego jest zwykle nieaktualny design lub mechanika strony niespełniająca aktualnych standardów.

Kiedy przeprowadzić redesign, modernizację strony www?

• Wykonawca strony, informatyk, programista zakończył współpracę z Państwa firmą, pozostawiając stronę bez możliwości jej edycji
• Nie są Państwo w stanie samodzielnie administrować strony, a kontakt z wykonawcą jest utrudniony
• Strona nie spełnia aktualnych wymogów technologicznych, bezpieczeństwa i wizualnych
• Wykonawca nie jest w stanie zaktualizować strony www ze względu na ograniczenia technologii, jakimi się posługuje.
• Ilość konwersji na Twojej stronie maleje, a współczynnik odrzuceń rośnie
• Brak ruchu z urządzeń mobilnych, brak responsywności
• Strona nie przystaje do współczesnych standardów lub nie wyróżnia się na tle konkurencji

Co daje modernizacja strony internetowej?

• Dostosowanie serwisu internetowego do potrzeb użytkowników
• Dostosowanie wszystkich elementów witryny do brandingu firmy i strategii marketingowej
• Wyeliminowanie błędów, które kolidują z optymalizacją strony internetowej, wpływającą np. na niskie pozycje w wyszukiwarkach
• Zwiększenie konwersji
• Rozwiązywanie serwerowych problemów technicznych

Jak przebiega aktualizacja i redesign strony internetowej?

01 | Audyt UX

W pierwszym etapie pracy przeprowadzimy audyt UX Twojej strony internetowej pod kątem spełniania oczekiwań i potrzeb użytkownika. Celem audytu jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, jakich zmian dokonać, aby serwis skuteczniej realizował swoje cele. Na tym etapie ustalamy z Państwem wymagania i oczekiwania co do projektu. Do nich dodajemy własne pomysły, wyciągamy wspólne wnioski oraz przemyślenia. Następnie wszystko kompilujemy w specyfikację, na podstawie której przechodzimy do procesu realizacji koncepcji graficznej i tworzymy projekt nowej wersji strony internetowej.

02 | Projekt graficzny strony www

To etap, w którym przeprojektujemy układy i wygląd strony internetowej w oparciu funkcjonalność i aktualne standardy. Na tym etapie zależy nam, aby pokazać klientowi, jak będzie wyglądała wizualnie strona po zakończeniu wszystkich prac. Projekty graficzne przedstawiamy w postaci statycznych lub dynamicznych grafik, wraz ze szczegółowym opisem działania każdego elementu. Projekt strony internetowej to kluczowy element, wyznaczający kierunek wizualny i funkcjonalny całego wdrożenia.

03 | Tworzenie strony internetowej

Na podstawie zaakceptowanego projektu strony www z poprzedniego etapu lub naniesieniu ewentualnych uwag projektowych, przystępujemy do etapu finalnego, tj. kodowania i wdrażania redesignu strony internetowej. Wdrożony redesign posiada wszystkie funkcjonalności, efekty, animacje oraz oprogramowanie webowe, stając się tym samym kompletną i w pełni funkcjonalną stroną internetową w nowej odsłonie do publikacji w sieci.

04 | Optymalizacja strony pod kątem SEO

Na tym etapie zmierzamy do ulepszania strony, tak aby w oparciu o najlepsze dla danej branży frazy kluczowe generowała wartościowy ruch organiczny. Obecnie standardem jest, że usługi SEO łączy się z UX, aby osiągnąć podwójny cel: zadowolić zarówno użytkowników, jak i algorytmy wyszukiwarek. Strona internetowa to nie tylko wygląd, design i działanie samo w sobie. Wszystko powinno funkcjonować szybko i sprawnie, dlatego przy tworzeniu stron www dokładamy wszelkich starań do lekkości, czasu ładowania i optymalizacji pod wyszukiwarki.

Dlaczego warto przeprowadzić redesign strony www właśnie u nas?

Efektowne wykonanie

Audyt UX

Prostota nawigacji

Optymalizacja pod wyszukiwarki

Funkcjonalny system CMS

Zabezpieczenie przed włamaniami

Bezawaryjność

Przykład modernizacji, redesignu strony www

Zostaw swój numer telefonu

Szymon

Opiekun Klienta

Dzień Dobry, jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami to zadzwoń do nas 501 308 974, lub zostaw swój adres e-mail i numer telefonu , a oddzwonię w ciągu 24 godzin aby skonsultować Twoją potrzebę.