Redesign, aktualizacja strony internetowej

Aktualizacja stron www
Redesign strony www polega na wprowadzeniu zmian w wyglądzie lub konstrukcji strony internetowej, które mają dostosować ją do obecnych standardów i oczekiwań klientów. Ten zabieg wykonuje się co kilka lat, bo mniej więcej z taką częstotliwością w przestrzeni Internetu zachodzą zmiany, mogące mieć wpływ, chociażby na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Modernizację warto rozpocząć od dogłębnej i szczegółowej analizy wszystkich jej elementów. Aktualizacja strony www to nie tylko odświeżenie wyglądu ale niekiedy całej mechaniki oraz infrastruktury z jakiej strona korzystała.

Przyczyny dotyczące odświeżenia, aktualizacji, tudzież przebudowy strony zawsze determinują, jak obszerny będzie zakres pracy oraz jakie działania należy przy tym podjąć. Zwykle 90% zawracających się do nas Klientów potrzebuje gruntownej zmiany strony internetowej, wiąże się to z całkowitą zmianą kodu i prezentacji strony internetowej. Przyczyną tego jest zwykle nieaktualny design lub mechanika strony niespełniająca aktualnych standardów.

Kiedy przeprowadzić redesign, modernizację strony www?

• Wykonawca strony, informatyk, programista zakończył współpracę z Państwa firmą, pozostawiając stronę bez możliwości jej edycji
• Nie są Państwo w stanie samodzielnie administrować strony, a kontakt z wykonawcą jest utrudniony
• Strona nie spełnia aktualnych wymogów technologicznych, bezpieczeństwa i wizualnych
• Wykonawca nie jest w stanie zaktualizować strony www ze względu na ograniczenia technologii, jakimi się posługuje.
• Ilość konwersji na Twojej stronie maleje, a współczynnik odrzuceń rośnie
• Brak ruchu z urządzeń mobilnych, brak responsywności
• Strona nie przystaje do współczesnych standardów lub nie wyróżnia się na tle konkurencji

Co daje modernizacja strony internetowej?

• Dostosowanie serwisu internetowego do potrzeb użytkowników
• Dostosowanie wszystkich elementów witryny do brandingu firmy i strategii marketingowej
• Wyeliminowanie błędów, które kolidują z optymalizacją strony internetowej, wpływającą np. na niskie pozycje w wyszukiwarkach
• Zwiększenie konwersji
• Rozwiązywanie serwerowych problemów technicznych

Jak przebiega aktualizacja i redesign strony internetowej?

01 | Audyt UX

W pierwszym etapie pracy przeprowadzimy audyt UX Twojej strony internetowej pod kątem spełniania oczekiwań i potrzeb użytkownika. Celem audytu jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, jakich zmian dokonać, aby serwis skuteczniej realizował swoje cele. Na tym etapie ustalamy z Państwem wymagania i oczekiwania co do projektu. Do nich dodajemy własne pomysły, wyciągamy wspólne wnioski oraz przemyślenia. Następnie wszystko kompilujemy w specyfikację, na podstawie której przechodzimy do procesu realizacji koncepcji graficznej i tworzymy projekt nowej wersji strony internetowej.

02 | Projekt graficzny strony www

To etap, w którym przeprojektujemy układy i wygląd strony internetowej w oparciu funkcjonalność i aktualne standardy. Na tym etapie zależy nam, aby pokazać klientowi, jak będzie wyglądała wizualnie strona po zakończeniu wszystkich prac. Projekty graficzne przedstawiamy w postaci statycznych lub dynamicznych grafik, wraz ze szczegółowym opisem działania każdego elementu. Projekt strony internetowej to kluczowy element, wyznaczający kierunek wizualny i funkcjonalny całego wdrożenia.

03 | Tworzenie strony internetowej

Na podstawie zaakceptowanego projektu strony www z poprzedniego etapu lub naniesieniu ewentualnych uwag projektowych, przystępujemy do etapu finalnego, tj. kodowania i wdrażania redesignu strony internetowej. Wdrożony redesign posiada wszystkie funkcjonalności, efekty, animacje oraz oprogramowanie webowe, stając się tym samym kompletną i w pełni funkcjonalną stroną internetową w nowej odsłonie do publikacji w sieci.

04 | Optymalizacja strony pod kątem SEO

Na tym etapie zmierzamy do ulepszania strony, tak aby w oparciu o najlepsze dla danej branży frazy kluczowe generowała wartościowy ruch organiczny. Obecnie standardem jest, że usługi SEO łączy się z UX, aby osiągnąć podwójny cel: zadowolić zarówno użytkowników, jak i algorytmy wyszukiwarek. Strona internetowa to nie tylko wygląd, design i działanie samo w sobie. Wszystko powinno funkcjonować szybko i sprawnie, dlatego przy tworzeniu stron www dokładamy wszelkich starań do lekkości, czasu ładowania i optymalizacji pod wyszukiwarki.

Dlaczego warto przeprowadzić redesign strony www właśnie u nas?

Efektowne wykonanie

Audyt UX

Prostota nawigacji

Optymalizacja pod wyszukiwarki

Funkcjonalny system CMS

Zabezpieczenie przed włamaniami

Bezawaryjność

Przykład modernizacji, redesignu strony www

Vlog