Agencje Tworzące Strony Www

Zanim przejdziesz do lektury, zobacz jak działamy
Przejdź na stronę

Spis treści

  1. Podstawowe zadania agencji interaktywnej
  2. Dlaczego wiele firm wybiera agencje tworzące strony www zamiast freelancerów, którzy są z natury tańsi?

Podstawowe zadania agencji interaktywnej

Obecnie na rynku w branży interaktywnej działa wielu wykonawców usług internetowych w tym projektantów stron www i agencji tworzących strony internetowe.

Biorąc pod uwagę pierwowzór definicji agencji interaktywnej jest to firma, która zajmuje się działaniami marketingowo-wdrożeniowymi głównie w Internecie.

Biorąc pod uwagę rozmaity zakres usług agencji interaktywnych można uznać, że bazowymi są:

  • kreacja wizerunku firmy w sieci
  • projektowanie graficzne
  • projektowanie stron internetowych, sklepów, portali, aplikacji
  • niekiedy marketing internetowy, usługi SEO (pozycjonowanie)

Dlaczego wiele firm wybiera agencje tworzące strony www zamiast freelancerów, którzy są z natury tańsi?

agencje tworzące strony wwwOtóż współpracę z agencją interaktywną w ramach projektowania strony internetowej czy prowadzenia jakichkolwiek innych działań nawiązują zwykle firmy, które mają do zrealizowania projekt wymagający wielu kompetencji jednocześnie, np. dobrego programisty, grafika i front end developera.

Liczą tym samym na efekt w postaci bardziej kompleksowego projektu strony www, na którym skupia się kilku developerów a nie jeden „człowiek orkiestra”.

Dodatkowo rzetelne agencje interaktywne dysponują określonymi mocami przerobowymi i są w stanie zapewnić bardziej kompleksową obsługę na wielu obszarach aniżeli jena osoba freelancer, którego siłą rzeczy moce przerobowe są ograniczone jak również możliwości techniczne. Panuje bowiem zasada wydajności gdzie jeden człowiek nigdy pod względem mocy przerobowych nie zastąpi kompetentnego zespołu (o nie kompetentnym oczywiście tutaj nie mówimy 🙂 )

Poza tym dobrze zorganizowane Agencje Interaktywne tworzące strony internetowe i prowadzące działania marketingowe mają swoje procedury i zasady działań, wdrażane do projektów. Te zwykle są postrzegane pozytywnie ale mogą być też stanowić barierę dla klientów, oczekujących luźnej współpracy.

Bowiem agencja interaktywna wymaga pewnego zaangażowania ze strony klienta i współpracy na konkretnych zasadach i w ustalonym harmonogramie.

Wszelkie ustalenia są zwykle zatwierdzane umownie, co daje mniejsze pole manewru dla klienta, jeśli ten chciałby w jakiś sposób z ustaleń się wycofać.

Jakkolwiek takie traktowanie współpracy ma też swoje dobre strony, które przeważają. Otóż klient wie czego może się spodziewać, jego interesy są umownie zabezpieczone a do wykonanej pracy otrzymuje na mocy umowy prawa autorskie i gwarancję ze wsparciem.

Czyli coś na co z kolei nie można zawsze liczyć nawiązując współpracę z programistą, freelancerem, czy po znajomości na „słowo”.

Podsumowując agencje interaktywne są wybierane do współpracy przez tych klientów, którzy wymagają standaryzacji pracy, posiadają zaawansowany projekt do wykonania i oczekują solidnego wsparcia zarówno w trakcie jak i po wdrożeniu.

Specjalista ds. Marketingu
E-marketing to moja pasja. Codziennie doskonalę swoje umiejętności łącząc pracę z moimi zainteresowaniami. Z chęcią i zaangażowaniem zgłębiam wiedzę na temat stron www, e-commerce oraz marketingu internetowego, którą potem dzielę się publikując wpisy oraz artykuły. W wolnych chwilach lubię odwiedzać nowe miejsca, podróżować oraz uprawiać jogging.