Projektant Stron Www

Zanim przejdziesz do lektury, zobacz jak działamy
Przejdź na stronę

Spis treści

  1. Projektant Stron Www – kto to?
  2. Cechy doświadczonego projektanta stron Www

Projektant Stron Www – kto to?

Większość klientów jest zdania, że projektant stron internetowych to nikt inny jak osoba zajmująca się od A do Z tworzeniem stron internetowych. Jest to jak najbardziej rozsądne myślenie, pokrywające się powiedzmy w 90% z prawdą.

Bowiem nie we wszystkich przypadkach projektanci stron zajmują się wdrożeniami kompleksowo.
Na rynku web designu oraz interaktywnym pod grono projektantów www można „podpiąć” także wyspecjalizowane „działki” jak projektowanie UX czyli interfejsów stron internetowych, tworzenie map witryn, którymi następnie zajmuje się wdrożeniowiec. Tym z kolei może być programista, front-endowiec zajmujący się stylowaniem wyglądu zewnętrznego stron www czy backendowiec, który specjalizuje się w projektowaniu silników i mechanizmów sterujących stroną internetową.

Projektant stron www to także często osoba, zajmująca się tworzeniem projektów graficznych stron internetowych z uwzględnieniem opisów i rozkładów funkcjonalności co zwykle w wielu firmach jest też domeną grafika komputerowego specjalizującego się w tworzeniu szablonów www.

Często więc pod pojęciem „projektant stron www” może kryć się wiele odrębnych specjalizacji gdzie dobry programista niekoniecznie musi być dobrym grafikiem, z kolei dobry grafik projektujący szablony stron nie zawsze jest dobrym front endowcem.

Jakkolwiek zarówno w agencjach interaktywnych jak również na rynku freelancerskim, można znaleźć specjalistów, którzy łączą te wszystkie pożądane cechy w całość i są w stanie zająć się kompleksowo projektem www.

Cechy doświadczonego projektanta stron Www to:projektant stron internetowych

  • zmysł graficzny i umiejętność obsługi narzędzi graficznych.
  • znajomość technologii webowych oraz trendów internetowych
  • doskonała znajomość html/css do stylowania i wdrażania projektów graficznych na strony www
  • znajomość języków programowania – do wdrażania bardziej zaawansowanych mechanizmów na stronach www

W agencjach interaktywnych często można spotkać kilkuosobowy zespół łączący wszystkie cechy dobrego projektanta stron www. To  zapewnia większą wszechstronność oraz możliwości przerobowe przy tworzeniu serwisów www. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy zaawansowanych projektach, które wymagają skupienia kilku kompetencji jednocześnie jak np. profesjonalnej grafiki, przejrzystego kodu i skutecznej optymalizacji. Ciężko znaleźć jednego specjalistę, który byłby biegły we wszystkich tych dziedzinach jednocześnie. Dlatego korzystanie z usług agencji interaktywnych umożliwia szybszą realizację, lepsze wsparcie powdrożeniowe oraz zwykle wyższą jakość projektu ze względu na łączenie kompetencji kilku specjalistów na projekcie, którzy się uzupełniają.

Mając to na uwadze, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej agencji, przedstawiającej komplet usług webowo – marketingowych.

Specjalista ds. Marketingu
E-marketing to moja pasja. Codziennie doskonalę swoje umiejętności łącząc pracę z moimi zainteresowaniami. Z chęcią i zaangażowaniem zgłębiam wiedzę na temat stron www, e-commerce oraz marketingu internetowego, którą potem dzielę się publikując wpisy oraz artykuły. W wolnych chwilach lubię odwiedzać nowe miejsca, podróżować oraz uprawiać jogging.