fbpx
Algorytm Google Pingwin 4.0

Długo zapowiadany Pingwin 4.0 został finalnie wprowadzony. Google kazało nam czekać aż dwa lata na tą aktualizacje. Poprzednia wersja pingwina czyli 3.0 została wprowadzona 18 października 2014. Dopiero co wprowadzona wersja Pingwina jest jej ostatnią oficjalnie ogłoszoną wersją ponieważ została wprowadzona do głównego algorytmu i Google nie będzie potwierdzać jego aktualizacji.

Nowy algorytm przynosi nam kilka zmian, a najważniejszą w mojej opinie jest to ze ma działać w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że strona na którą został nałożony filtr nie będzie musiała czekać do kolejnej aktualizacji aby kara została zdjęta. Teraz ukarana strona po naprawie backlinków nie musi już czekać dwa lata na to aby efekt naprawy był widoczny.

Dzięki dziennikarzom z TheSEMPost którym udało się uzyskać częściowe informacje od Google wiemy że nowy algorytm jest bardziej dokładny ale nie ogranicza swojego działania do pojedynczych podstron.

Ostatnio na portalu Facebook w dyskusji na temat Pingwina 4.0 wziął udział Gary Illyes. Z tego co napisał przedstawiciel Google można wywnioskować ze algorytm nie nakłada kar na witrynę za nienaturalne linki tylko je ignoruje przez co strony które posiadały dużo takiego spamu spadły mocno w rankingach wyszukiwania.

Z czasem będziemy wiedzieć coraz więcej o naszym czarno białym przyjacielu lecz na obecna chwile upłynęło zbyt mało czasu od jego wprowadzenia. Algorytm jest ciągle wdrażany, a Google nie chce zdradzić kiedy się zakończy.

wycena

Czym jesteś zainteresowany? X

(możesz wybrać więcej niż jedną opcję)

Wybierz