Joomla 3.6.0 już jest

Zanim przejdziesz do lektury, zobacz jak działamy
Przejdź na stronę

Joomla jako jeden z najczęściej ulepszanych i aktualizowanych Cmsów Open Source może pochwalić się już nową wersją systemu tj 3.6.

Obecnie nasza firma testuje sukcesywnie tę wersję do kolejnych zastosowań na witryny www.

Oto lista przykładowych funckjonalności i ulepszeń jakich można się spodziewać po nowej wersji Joomla 3.6.0

  • możliwość kompleksowej reinstalacji systemu, nadpisywania plików czy przywracania wersji pierwotnej z zaplecza bez konieczności robienia tego z poziomu serwera
  • uproszczony interfejs i ułatwione wyszukiwanie modułów
  • formularze – co prawda nasza firma używa własnych rozwiązań zewnętrznych rozbudowanych formularzy, jakkolwiek Joomla dla podstwowych zastosowań ulepszyła funkcjonalność tworzenia standardowych formularzy kontaktowych, oferując możliwość powtarzania pól czy zagnieżdżania podformularzy jeden w drugim
  • łatwiejsze tworzenie kategorii min z poziomu artykułu. Funkcjonalność bardzo przydatna w sytuacji, kiedy w trakcie tworzenia artykułu zdajemy sobie sprawę, że nie mamy dla niego kategorii. Wcześniej Joomla wymagała utworzenia kategorii a dopiero artykułu jeśli miał zostać do niej przypisany.
  • dokładniejsze zarządzanie użytkownikami – możliwość dawania uprawnień do specyficznych pozycji menu  a nie tylko do całych sekcji czy bloków menu jak to miało miejsce w poprzednich wersjach systemu.
  • możliwość podglądu pozycji menu w widoku komponentu menu – dla wtajemniczonych – ta funkcjonalność w znaczny sposób ułatwia orientację w zakładkach oraz ich pozycjach na stronie zwłaszcza przy dużych serwisach, które posiadają po kilkadziesiąt i więcej podstron.

Powyższe funkcjonalności to zaledwie kilka z przykładowych jakie oferuje nowa wersja Joomli.

Jak to zawsze bywa w nowych wersjach beta systemu, warto przetestować te funkcjonalności oraz sprawdzić przede wszytkim zgodność komponentów przed dokonaniem aktualizacji.

Specjalista ds. Marketingu
E-marketing to moja pasja. Codziennie doskonalę swoje umiejętności łącząc pracę z moimi zainteresowaniami. Z chęcią i zaangażowaniem zgłębiam wiedzę na temat stron www, e-commerce oraz marketingu internetowego, którą potem dzielę się publikując wpisy oraz artykuły. W wolnych chwilach lubię odwiedzać nowe miejsca, podróżować oraz uprawiać jogging.