Strony WordPress

Zanim przejdziesz do lektury, zobacz jak działamy
Przejdź na stronę

Czas czytania: 3 minuty

Spis treści

 1. Nowoczesne „dzieła” online
 2. Czym jest WordPress?
 3. Atuty Stron na WordPress
 4. Dlaczego warto zainwestować w tworzenie stron na WordPress?

Nowoczesne „dzieła” online

W dzisiejszych czasach możliwość tworzenia i publikowania swojej twórczości znacznie wzrosła. Internet daje szansę każdemu na ogłoszenie swojej pracy, zarówno plastycznej, muzycznej, literackiej, jak i każdej innej. Twórczość internetowa to jednak nie tylko humanistyczne twory literacko plastyczne. „Dziełami online” stać się mogą nawet strony internetowe, które, stworzone przy pomocy odpowiednich narzędzi i umiejętności będą prezentować się okazale i oryginalnie. Przyjrzyjmy się platformie WordPress, która pozwala nie tylko dzielić się swoją twórczością, ale także edytować i kreować strony WordPress, używane do promowania różnego rodzaju twórczości jak również do celów biznesowych.

Czym jest WordPress?

WordPress to platforma, która pierwotnie przeznaczona była do tworzenia blogów internetowych. Obecnie zdominowała ona rynek, stając się, obok Bloggera jednym z najpopularniejszych wyborów nie tylko początkujących, ale i zaawansowanych użytkowników. Wraz z upływem czasu platforma gwałtownie się rozwijała. Obecnie umożliwia nie tylko stworzenie prostego bloga. Kolejne aktualizacje przynosiły zmiany w estetyce platformy oraz powiększały zasób jej możliwości. Dzisiaj możliwe jest tworzenie stron w WordPress w tym także bardzo zaawansowanych portali. Z tej usługi korzysta coraz większa liczba osób. Nie jest to działanie pozbawione powodów, bowiem strony na WordPress charakteryzuje estetyka i komfortowe działanie.
Jakie są zalety platformy WordPress?
Wordpress posiada wiele zalet, którym warto się przyjrzeć, decydując się na wybór platformy, na której otwarty zostanie blog lub stworzona strona.

Strony WordPressAtuty Stron na WordPress

 1. Modułowość – przy pomocy wtyczek można dodawać opcje i rozwijać możliwości, jakie daje WordPress, jeśli nie ma wtyczki można ją zaprogramować.
 2. Prostota – odpowiednio przygotowana strona na WordPressie jest tak prosta w obsłudze, że nie ma konieczności, aby zajmował się nią doświadczony programista.
 3. Dobre pozycjonowanie – dzięki odpowiednim narzędziom, dostarczanym przez platformę, strony WordPress nadają się doskonale pod SEO i pozycjonowanie w wyszukiwarkach.
 4. Bezpieczeństwo – pomimo iż WordPress jest uważany za popularną i dosyć „odkrytą” platformę, co może wpływać na słabe bezpieczeństwo to ta opinia jest błędna. Zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń dedykowanych tej platformie daje gwarancję stabilności oraz poufności danych. Oprócz tego sprawi, że strona stanie się nietykalna dla osób z zewnątrz bez autoryzowanego dostępu.
 5. Nieustanny rozwój – wraz z upływem lat platforma prężnie się rozwija, wypuszczając kolejne aktualizacje i funkcje, co daje gwarancję, że publikowane treści będą zawsze przedstawione w najnowocześniejszy sposób.

Powyższe zalety pokazują, że korzystanie z platformy WordPress może być korzystne nie tylko dla amatorów, ale i osób, które potrzebują wysokiej jakości strony internetowej.

Dlaczego warto zainwestować w tworzenie stron na WordPress?

WordPress skupia w sobie dwie cechy – nowoczesność i estetykę. Strony, tworzone przy pomocy tej platformy są efektowne i zgodne z najnowszymi standardami, oczywiście jeśli projektuje je doświadczony wykonawca. Co więcej WordPress jest darmowy. Doskonale sprawdza się zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, które chcą rozwinąć z WordPressa zaawansowaną stronę www. To pozwala obciąć koszt realizacji dzięki gotowemu cmsowi jakiego WordPress posiada. System w dodatku prężnie się rozwija – nowe aktualizacje zarówno panelu, jak i wtyczek pojawiają się regularnie. Sprawdzi się on także jako platforma pod sklep internetowy. WordPress gwarantuje prostotę użytkowania połączoną z maksymalnymi efektami.

Jakie Strony na WordPress można wykonać.

Sposób wykorzystania WordPress’a do projektów zależy od wykonawcy i zapotrzebowania. WordPress w standardzie bowiem oferuje tworzenie prostych i nieskomplikowanych stron. Jakkolwiek dzięki umiejętnościom w kodowaniu i rozszerzeniom, można z niego tworzyć bardzo duże projekty internetowe. W naszej firmie na WordPress tworzymy m.in.:

 1. Wizytówkowe strony firmowe – to projekty do których WordPress nadaje się idealnie. Wykorzystując system cms, budujemy strony z treściami i grafikami, stylujemy całość w dedykowany szablon graficzny lub predefiniowany motyw. W efekcie uzyskujemy stronę prezentującą usługi i produkty firmy, dostosowaną wyglądem do danej branży.
 2. Katalogi produktów –  na WordPressie można tworzyć rozbudowane strony internetowe, prezentujące produkty firmowe, z podziałem na kategorie, opisy, specyfikacje produktów. Są to często strony, zawierające od kilkudziesięciu do kilku tysięcy produktów. Dzięki mechanizmom do pozycjonowania, strony produktowe można szybko umieścić w indeksie Google, co znacząco wpływa na ruch z takich stron i sprzedaż.
 3. Portale internetowe – kolejny rodzaj projektów, do których WordPress jest optymalnym rozwiązaniem. System bloga, na którym WordPress bazuje, stanowi doskonałą podstawę do tworzenia wielostronicowych i rozbudowanych portali informacyjnych z szerokim zakresem treści, tak uwielbianych przez wyszukiwarki.
 4. Sklepy internetowe – sam cms WordPress  nie ma wbudowanej natywnie funkcjonalności sklepu. Jakkolwiek stosując odpowiednie rozszerzenia stworzyliśmy już kilkadziesiąt sklepów na WordPressie w pełni obsługujących stany magazynowe i sprzedaż.

Te i wiele innych cech WordPressa, powodują, że jest to jeden z najczęściej wybieranych systemów CMS do tworzenia stron internetowych.

Na co dzień zarządzający w agencji interaktywnej od projektów i gaszenia pożarów. W dodatku certyfikowany trener biznesu oraz coach koaktywny, któremu zdarza się "przekołczować" kogoś od czasu do czasu, tudzież przeszkolić z tego i owego:) Po godzinach głowa rodziny, pasjonat fitness, kolarstwa, mtb i aktywnych wypadów z rodziną.
Vlog