Sklepy Allegro

Zanim przejdziesz do lektury, zobacz jak działamy
Przejdź na stronę

Spis treści

 1. Integracja sklepów internetowych z Allegro
 2. Zalety sklepu internetowego
 3. Integracja dwustronna – co ona daje?
 4. Allegro – Sklep
 5. Sklep – Allegro
 6. Podsumowanie

Integracja sklepów internetowych z Allegro

Niemal każda firma handlowa na poważnie zajmująca się sprzedażą produktów, posiada profil na Allegro – najpopularniejszej platformie handlowej w kraju.

Wiele firm praktycznie zaczyna swoją działalność sprzedażową i kontynuuje przez wiele kolejnych lat tylko i wyłącznie na niej.

Jakkolwiek można zauważyć rosnące zainteresowanie w posiadaniu własnego kanału sprzedaży jakim jest sklep internetowy.

integracja sklepu z allegro

Przemawiają za tym zalety sklepu internetowego:

 • sklep internetowy daje większą swobodę w publikowaniu produktów
 • nie trzeba martwić się polityką oraz regulaminem Allegro, który w znaczny sposób ogranicza promowanie swojej firmy
 • sklep www można posiadać na własność, dzięki czemu administrator dysponuje większą kontrolą nad asortymentem
 • lepiej koncentruje klienta na produktach sklepu z racji tego iż we własnym sklepie nie wyświetla się ofert konkurencyjnych

Te kilka przykładowych zalet jak i wiele innych, z których można by stworzyć obszerną listę decydują o tym iż posiadanie własnego sklepu może stanowić doskonałe wsparcie sprzedaży produktów.

Mając tego świadomość, firmy coraz częściej idą o krok dalej kierując się zasadnie przekonaniem czemu nie czerpać korzyści z obydwu kanałów jednocześnie tj. własnego sklepu i Allegro.

Dlatego równoległe prowadzenie sklepu i sprzedaży na Allegro okazuje się często trafnym wyborem.
Tę trafność można jeszcze bardziej „doprecyzować” integrując sprzedaż na Allegro ze sprzedażą na sklepie.

Z integracji często korzystają sprzedawcy o ugruntowanej pozycji na rynku, z bogatą historią sprzedażową i dużym asortymentem produktów, którzy potrzebują zautomatyzowania wystawiania aukcji z wykorzystaniem sklepu.

Do tego celu wykorzystuje się tzw integrację dwustronną.

Co ona daje:

 • możliwość wystawiania aukcji na Allegro za pośrednictwem sklepu internetowego – korzyścią jest publikacja jednego produktu na dwóch platformach jednocześnie, co podnosi znacznie szansę sprzedaży.
 • możliwość synchronizacji produktów ze stanu magazynowego sklepu z aukcjami na Allegro – dzięki czemu stany magazynowe w sklepie aktualizują się automatycznie jak produkt zostanie sprzedany w sklepie
 • zarządzanie szablonami Allegro z poziomu sklepu i wielu innych.

Allegro – Sklep

Często pada też powtarzalne pytanie od klientów naszej firmy, czy możliwe jest wystawianie produktu z Allegro na sklepie.
I tutaj niestety w grę wchodzi polityka Allegro, które zabiega o to aby sprzedaż nie mogła być eksportowana na inne platformy, będące niejako konkurencją.
Stąd eksport produktów z Allegro do sprzedaży na sklepie jest obecnie niemożliwy lub niefunkcjonalny a jedyne co Allegro umożliwia w stronę sklepu to możliwość synchronizacji stanów magazynowych

Sklep – Allegro

Całkiem inaczej ma się sprawa przy eksporcie produktów ze sklepu na Allegro, gdzie operacja ta jest w pełni możliwa i zgodna z interesami tej platformy. Eksport odbywa się poprzez wybór produktów, parametrów i formatki szablonu do publikacji.
I w tej właśnie funkcjonalności administratorzy sklepu upatrują potencjał.
Wygodnie bowiem jest mieć możliwość wyeksportowania np. kilkuset produktów ze sklepu na aukcje zamiast zakładania aukcji jedna po drugiej pojedyńczo.

Podsumowanie

Integracja i połączenie Sklepu z Allegro jest narzędziem marketingowym ułatwiającym wzajemną komunikację sklepu z portalem aukcyjnym oraz przede wszystkim zwiększającym konwersję sprzedażową z prostej przyczyny:

Produkt w dwóch miejscach jednocześnie ma większe szanse na pozyskanie klienta aniżeli produkt w jednym miejscu.

Specjalista ds. Marketingu
E-marketing to moja pasja. Codziennie doskonalę swoje umiejętności łącząc pracę z moimi zainteresowaniami. Z chęcią i zaangażowaniem zgłębiam wiedzę na temat stron www, e-commerce oraz marketingu internetowego, którą potem dzielę się publikując wpisy oraz artykuły. W wolnych chwilach lubię odwiedzać nowe miejsca, podróżować oraz uprawiać jogging.