X
Budowa i Zakładanie Strony Www

Budowanie stron internetowych jest czynnością, która może być wykonana na wiele sposobów mniej lub bardziej efektownie w zależności od technologii jaką podejmie wykonawca.

Jakkolwiek zbudowanie czy zakładanie strony internetowej wiąże się z kilkoma zwykle stałymi procedurami.

 

Zbudowanie strony internetowej

  • technologia i design – w dobie dzisiejszych technologii CMS jest raczej standardem, umożliwiającym łatwe i intuicyjne zarządzanie stroną internetową.  Jakkolwiek są wykonawcy, którzy nadal wykonują strony w technologii html bez CMS, co ma uzasadnienie budżetowe i jest stosowane przy stronach, niewymagających częstej aktualizacji.

 

Adres www dla strony internetowej

  • domena – bez niej strona internetowa nie może skutecznie działać. Każda strona, pełniąca funkcje marketingowe powinna dysponować własnym adresem internetowym, z którym można ją zidentyfikować. Oczywiście są wyjątki, gdzie strona internetowa nie posiada własnego adresu www, a wynajmowany u darmowych dostawców. Domena rejestruje się u wybranego dostawcy po czym przypisuje do serwer o którym mowa w kolejnym punkcie
  • serwer – może być wykupiony u tego samego dostawcy bądź innego, jest to praktycznie kluczowy element odpowiednio działającej strony. Na serwerze wgrywamy pliki strony, tworzymy ustawienia kont pocztowych, miejsca na dysku. Odpowiednio ustawiony i dobrej jakości serwer zapewni płynne otwieranie strony internetowej i bezawaryjność. Słaby serwer spowoduje, że potencjalny klient wyjdzie zniechęcony ze strony zanim ta zdąży się otworzyć. Domenę integruje się z serwerem za pośrednictwem adresów DNS, dzięki czemu strona połączona z serwerem i domeną wyświetla się.

 

Optymalizacja SEO

Jest jednym z istotniejszych, końcowych etapów budowania strony www, którego celem jest doprowadzenie jej do takiego stanu aby była „lubiana” przez wyszukiwarkę oraz dobrze się w niej pozycjonowała. Optymalizacji dokonuje się m.im. poprzez wprowadzenie na stronie odpowiednich słów kluczowych, otagowanie zdjęć, stworzenie odpowiednich meta-opisów, dbanie o rozwój merytoryczny treści strony internetowej w późniejszym etapie.

 

Podsumowując
W budowie stron www przestrzega się zwykle konkretnych procedur postępowania, wymienionych powyżej. Natomiast sposób oraz efektywność ich egzekwowania rzutuje tak naprawdę na jakość założonej strony internetowej, która przełoży się na zyski bądź nie.