X
Projektant Stron Www

Projektant Stron Www  – cechy dobrego projektanta

Większość klientów jest zdania, że projektant stron internetowych to nikt inny jak osoba zajmująca się od A do Z tworzeniem strony internetowych. Jest to jak najbardziej rozsądne myślenie, pokrywające się w powiedzmy 90% z prawdą.

Bowiem nie we wszystkich przypadkach projektanci stron zajmują się wdrożeniami kompleksowo.
Na rynku web designu oraz interaktywnym pod grono projektantów www można „podpiąć” także wyspecjalizowane „działki” jak projektowanie UX czyli interfejsów stron internetowych, tworzenie map witryn i rozkładu, którymi następnie zajmuje się wdrożeniowiec. Tym z kolei może być programista php, front-endowiec zajmujący się stylowaniem wyglądu zewnętrznego stron www czy backendowiec, który specjalizuje się w projektowaniu silników i mechanizmów sterujących stroną internetową.

 

Projektant stron www to także często osoba zajmująca się tworzeniem projektów graficznych stron internetowych z uwzględnieniem opisów i rozkładów funkcjonalności co zwykle w wielu firmach jest też domeną grafika komputerowego specjalizującego się w tworzeniu szablonów www.

Często zatem pod pojęciem projektant stron www może kryć się wiele odrębnych specjalizacji gdzie dobry programista niekoniecznie musi być dobrym grafikiem, z kolei dobry grafik projektujący szablony stron nie zawsze jest dobrym front endowcem.

Jakkolwiek zarówno w agencjach interaktywnych jak również na rynku freelancerskim, można znaleźć specjalistów, którzy łączą te wszystkie pożądane cechy w całość i są w stanie zająć się kompleksowo projektem www.

 

Cechy dobrego kompletnego projektanta stron www to:

  • zmysł graficzny i umiejętność obsługi narzędzi graficznych.
  • znajomość technologii webowych oraz trendów internetowych
  • doskonała znajomość html/css do stylowania i wdrażania projektów graficznych na strony www
  • znajomość języków programowania – do wdrażania bardziej zaawansowanych mechanizmów na stronach www

W agencjach interaktywnych często można spotkać kilkuosobowy zespół łączący wszystkie cechy dobrego projektanta stron www, to często zapewnia większą wszechstronność oraz możliwości przerobowe przy tworzeniu serwisów www.